Ziņas

Draugi – dzīves vērtība, ko iegūstam skolā !

15. Maijs

 

Tiekoties ar Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas jauniešiem.

Vienmēr ir prieks atgriezties savā skolā. Ģimnāzijas auls pulcēja patiesi ieinteresētus jauniešus. Mūsu sarunas raisījās par jauniešu motivāciju iet balsot, par tiem politiķu priekšvēlēšanu solījumiem, kuri nemaz neietilpst Eiropas Parlamenta un pat arī pārējo Eiropas Savienības institūciju kompetencē, kas reizēm liek uzdot jautājumu vai deputāta kandidāts ir izvērtējis, uz kurieni vēlas doties strādāt. Katram pašam ir jāizvērtē, kas ir tukši solījumi un, kur ir runa par reāliem darbiem un iespējām, lai veiktu sev pareizo izvēli vēlēšanās.

Sarunā skārām arī būtiskos drošības jautājumus saistībā ar Krievijas agresiju Ukrainā. Mēs varam novērtēt sasniegto, esot NATO un ES dalībvalstij, kas ir stabils drošības pamats Latvijai. Taču mums pašiem jābūt aktīviem iekšpolitikas veidotājiem, kritiski vērtējot tās politiskās partijas, kuras koķetē un simpatizē Kremļa režīmam. Mūsu iekšpolitiskā stabilitāte ir lielākais garants drošībai.

Jautājot pēc zelta padoma, jauniešiem novēlēju novērtēt un saglabāt tās draudzības saites, kas izveidojas skolas un studiju gados un, lai tās seko līdzi visā dzīves ceļā.

Atgriezties